KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9109095
nr 910 9095
Einar Wallquist
(1896-1985), Sverige
Akvarell, Einar Wallquist (1896-1985), sjölandskap, signerad, motivet: 22x29
Einar Wallquist, svensk bildkonstnär född 1896, död 1985.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 8 september 2014
kl 18:13:33
800 kr
1.000 kr
1.200 kr
1.000 kr
1.200 kr
Einar Wallquist
Läs mer om Einar Wallquist